امروزه در دنیای دیجیتال مارکتینگ روش های مختلفی برای نمایش تبلیغ و کسب در آمد از تبلیغات وجود دارد که CPC  یکی از بهترین و ویژه ترین نوع این گونه تبلیغات به حساب می آید .

CPC مخفف کلمهCost Per click  به معنی پرداخت به ازای هر کلیک میباشد . این نوع تبلغ به گونه میباشد که در ازای کلیک بر روی تبلیغ ، مبلغی از حساب تبلیغ دهنده کسر و مبلغی به حساب نمایش دهنده تبلیغ واریز خواهد شد   . تبلیغات  CPCبه این گونه است در فضای اینترنت  فرد و یا شرکتی برای گسترش کسب و کار خود و یا افزایش فروش و یا اهداف دیگر تبلیغی را دریک شبکه تبلیغاتی همانند شبکه تبلیغاتی زنبور ثبت میکند این تبلیغات به وسیله شبکه تبلیغاتی در سایت های عضو آن شبکه نمایش داده میشود ولی به ازای نمایش تبلیغ پولی را از تبلیغ دهنده دریافت نمیکند . تبلیغ تبلیغ دهنده در سایت ها نمایش داده میشود و هنگامی که مخاطب مورد نظر تبلیغ روی تبلیغ کلیک کند و وبسایت تبلیغ دهنده هدایت شود ،مبلغی به ازای هر کلیک از حساب تبلیغ دهنده کسر خواهد شد و همچنین مبلغی نیز به ازای نمایش ه تبلیغ به کیف پول نمایش دهندگان تبلیغ واریز میگردد. این نوع تبلیغات یکی از موثر ترین تبلیغات در سطح وب است به گونه ای که شرکت های گوگل و واکروسافت بیشتر با استفاده از این روش تبلیغات خود را انجام میدهند

مزایای تبلیغات CPC در شبکه زنبور:

  1. صرفا نمایش تبلیغ برای تبلیغ دهنده هزینه ای در بر نخواهد داشت و زمانی تبلیغ دهنده هزینه خواهد کرد که شخصی با کلیک بر روی تبلیغ به وبسایت تبلیغ دهنده وارد شود به عبارت دیگر تبلیغ دهنده فقط برای نتایج به دست آمده هزینه میکند .
  1. امکان کسب درآمد برای وبسایت ها و توسعه دهندگان وب را فراهم میکند
  1. هدفمند بودن تبلیغات : امکان نمایش بر اساس موقعیت جغرافیایی ، نمایش بر اساس کلمات کلیدی، نمایش هدف گیری مجدد ، نمایش بر اساس بازه زمانی و ….
  1. راستی آزمایی و حذف کلیک های غیر واقعی از سیستم و جلو گیری از هر گونه تقلب
  1. امکان مشاهده آمار دقیق از نمایش تبلیغ